3/04/2018

Blogumda Neden Görsel İçerik Kullanmıyorum?

Kullanmıyorum diye kesin konuşmak doğru olmaz. Çünkü, kelimelerin önemli olduğu bir içerikte görsel içerik yani kısaca herkesin anlayacağı dilden söyleyeyim "Fotoğraf" işe yaramıyor.

Yaramamakla kalmıyor hatta içeriğe uyum sağlamıyor. Ben hiç bir zaman, anlatmak istediğim konuya dair tam uyumlu bir görsel bulamadım..!

İçerik için en uygun görseli bulmak, hazırlamak zaman kaybından başka bir şeye yaramıyor.

Sosyal medyaya baktığımda insanlar iki cümlelik bir sözü paylaşırken hiçbir görsele ihtiyaç duymuyor. Hatta, blogda paylaşılan emek verilmiş, görseli falan herşeyi tamam olan açıklayıcı bir makaleden daha çok ilgi görüyor ve yeniden paylaşılıyor.

Kimse yanlış anlamasın. Ben görsele karşıyım ya da görsel bir halta yaramaz demiyorum. Ben sonuçta facebook, twitter ya da instagram yerine blogger kullanmayı tercih etmiş biriyim.

Ben tamamen bana ait bir profile sahip olmak istediğim için, sosyal ağlar beni sadece kısıtlıyor. (Tabi bu da üzerine bir makale yazılması gereken ayrı bir konu)

Kısacası arkadaşlar, ben artık milletin tek kalıp üzeriden adlandırdığı kişisel blog kavramını kabul etmiyorum. Çünkü herkes blogdan para kazanma amacıyla ezbere makale paylaşıyor.

Yok efendime söyleyim blogdan para kazanak istiyorsan seo uyumun tam olsun. Özgün içeriklerin olsun. Sürekli paylaşım yap. Yok efendim google adsense kullan.

Ulan siz sosyal hesaplarınızda bilimsel makale paylaşıyor musunuz? Ticari amaç gütmeyen profillerinizde, sırf ilgi çekeyim diye YouTube benzeri bilgi videoları paylaşıyor musunuz?

Ben cevap vereyim: Yapmıyorsunuz..!

Çünkü o sosyal profil sizsiniz! Tamamen siz!

İşte, benimde kişisel bloglara karşı bakış açım tam olarak bu!

Kendinizi paylaşın, hali hazırda her yerde bulunabilen bilgileri değil!

Şimdi, başlıktaki sorunun cevabına gelecek olursak; kesinlikle görsel kullanmam demiyorum. Elbette burada paylaşmak istediğim kendime ait anılar olacak. İşte o zaman paylaşıtım fotoğraflı içerikleri. Yoksa, dediğim gibi sırf seo uyumlu falan olsun diye makale üretmem artık.

Saat şu an sabahın 4 dü. Beni ne dürttü de bunları yazdım acaba..?

Bu arada yazım hataları varsa kusura bakmayın. Telefondan yazıyorum bundan sonra. Pc ye takılmıyorum artık...

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlar değerlidir...

Eğer yorum olmazsa, gelişimde olmaz!